Trendy na rynku laserowych urządzeń drukujących

23 października 2015

Laser dla każdego

Małe laserowe urządzenie przypomina obecnie coraz bardziej sprzęt atramentowy, i kosztuje kilkaset złotych. Producenci starają się budować funkcjonalność takich sprzętów, by stały się one dobrą alternatywą dla atramentowych drukarek i to nie tylko w miarę zastosowań biurowych, ale także domowych. Z każdym rokiem coraz bardziej aktualne będzie pytanie czy w przyszłości bardziej popularne będą laserówki czy atramentówki. W ciągu kilku lat mamy coraz więcej atramentowych wielofunkcyjnych drukarek, które cały czas są udoskonalane. Producenci starali się stworzyć bardzo dobrą alternatywę dla laserowych drukarek. Dlatego za kilkaset złotych będzie można obecnie wyposażyć biuro w dobre urządzenia atramentowe, które będzie mogło pracować na obciążeniu sięgającym nawet kilku tysięcy stron miesięcznie. Dzięki temu koszt pojedynczej strony będzie liczony w groszach i kupowanie drogiego laserowego sprzętu w związku z tym nie będzie miało sensu.

Natomiast producenci sprzętu laserowego poszli nieco w drugim kierunku i postarali się na realizację takich rozwiązań, dzięki którym miały się pojawić sprzęty na rynek użytkowników indywidualnych. Najlepszym tego dowodem będzie większa sprzedaż takich sprzętów, szczególnie w dużych sieciach detalicznych.

Laser - atrament

Laser czy atrament? Obecnie laserowe drukarki mają te zalety co atramentowe. Stają się bowiem coraz mniejsze i jednocześnie nie są takie drogie, tym samym laserówka pracuje bardzo wydajnie. Wysokie ceny kiedyś odstraszały kupujących, ale obecnie taka sytuacja już nie ma miejsca. Można dodatkowo liczyć na to, że właśnie sprzęt laserowy będzie gwarantował najmniejsze koszty drukowania. Szczególnie, że cały czas prowadzone są prace udoskonalające taki sprzęt, które mają doprowadzać koszty do minimum. Miedzy innymi wprowadza się specjalny ceramiczny bęben, który ma właśnie zmniejszyć koszty druku. Poza tym stosuje się materiały eksploatacyjne, które są coraz bardziej wydajne a jednocześnie coraz tańsze. Można znaleźć do niektórych urządzeń tonery w cenie 100 złotych, gdzie będzie można wydrukować wiele tysięcy stron i tym samym w przeliczeniu na jedną kartkę będzie to niezwykle korzystne.

Ludmiła Piotrowska

Pracownik biurowy w firmie komputerowej, Wrocław.